Мандак го нокаутираше шампионот среде Скопје!

This is a satirical website. Don't take it Seriously. It's a joke.

2059 25104 Shares

Мандак го нокаутираше шампионот среде Скопје!

Денеска на игралиштето во Хиподром се одигра натпреварот помеѓу екипите на ФК Вардар и гостите од Штип ФК Брегалница , очекувањата од натпреварот беа високи , се играше брзо , агресивно и фајтерски но се во рамките на ферплејот.Домаќините ја имаа контролата над натпреварот и иницјативата , се обидуваа преку бочните позиции со нафрлени топки да го загрозат голот на Слободановски но беше залудно , гостите имаа строго дефанзивно орентирана игра и ја чекаа одбраната на противникот само преку контра напади. Во второто полувреме имаше измени во таборот и на домашните и на гостите , Вардар направи две измени .Во игра
влегоа Назими и Андов а за Брегалница Мандак кој што беше кобен за противникот, Мандак имаше полушанса и ја претвори во гол во 79 минута од натпреварот , младиот Мандак влезе во игра и го покажа својот раскошен талент и ѓи освои симпатиите на публиката со тоа ги постави конечните 0:1 и го однесе епитетот "Играч на мечот".Да напомениме дека натпреварот го следеа Селекторот Ангеловски и околу 700 љубители на фудбалот.Тренерот на Брегалница ни изјави : Одигравме цврсто и колективно,заслуживме и поголема победа ,што се однесува до Мандак тој се враќа од подолга пауза поради повреда и очекуваме да продолжи да напредува.
Првенството во лигата е закажано за 29 Февруари и очекуваме интересни игри.

This is a satirical website. Don't take it Seriously. It's a joke.

loading Biewty